Eredményes tanévet követően kezdődött el iskolánkban a nyári vakáció, a mindennapok megmérettetései több diáknak hoztak kimagasló eredményt. A tanulásban legjobban teljesítők jutalma hagyományosan egy kirándulás lesz a vakáció elején.
A mindennapokat iskolán kívüli tevékenységek, ünnepek, vetélkedők élményei díszítették. A mindennapos tanuláson túllépve komoly munkát igénylő, országos versenynaptárban kiírt versenyeken is sikerrel szerepeltek diákjaink különböző tantárgyakból, sportban, zenében.
Megyei II. helyezést követően Antal Kinga VII.A. osztályos tanuló kiemelkedő eredményként maximális osztályzattal nyert I. díjat a Római Katolikus Hittan Olimpia országos szakaszán, a Protestáns Felekezetek Vallás Tantárgyversenyének megyei szakaszán Czerják Orsolya V. osztályos tanuló I. díjat kapott.
Az Alfa és Omega Országos Fizikaverseny egész tanévet végigkísérő, kitartó munkát igénylő három fordulóját követően az országos döntőben Antal Kinga II. helyezést ért el, Péter Boglárka és András Zsanett dicséretet kaptak, mindhárman VII.A. osztályosok.
A Mikes Kelemen Magyar Nyelv és Irodalom Tantárgyverseny megyei szakaszán Péter Boglárka dicséretet érdemelt.
A foci nagy népszerűségnek örvend iskolánkban a lányok körében is, az Országos Sportolimpia – Labdarúgás – ING Kupa megyei szakaszán lányaink 1. helyezést értek el U14 Lányok kategóriában, majd ezt követően dicsérettel kiérdemelték a 4. helyet a regionális szakaszon.
Az Őszirózsa regionális népdalvetélkedő székelyföldi regionális szakaszán való részvételéért Fekete Mátyás-Benedek dicséretet kapott.
Józsa Boróka, ötödik osztályos tanuló az udvarhelyszéki „Csak tiszta forrásból” népdalvetélkedőn III. helyezést ért el, ezzel továbbjutott a Székelyföldi Regionális Népdalvetélkedőre, ahol dicséretben részesült.
Egy jól szervezett verseny, vetélkedő mindig lehetőség a diák számára: kihívás, többet akarás, kitekintés, ismerkedés. Túlmutat a tanórákon, megízlelteti az ott tanultak folytatását, miértjét. A felkészülésre fordított idő jutalma a tudás, a jól végzett munka öröme, a sikerélmény. A jók még jobbak lesznek – ez a fejlődés.
Kívánunk diákjainknak élménydús, pihentető, új célokat tápláló kikapcsolódást a nyári vakációra!








