Elmondhatjuk, hogy a mai követelményeknek megfelelő iskolaépület, három korszerű autóbusz és nagy tapasztalattal rendelkező tantestület szolgálja a felnövekvő nemzedék szellemi, lelki gyarapodását. Huszonhárom éve több száz gyermeket látunk vendégül, a Játsszunk Együtt! Gyermekszínjátszó Fesztiválunkon.
Dolgoztunk, dolgozunk elődeinkhez hasonlóan, remélve, hogy munkánk nem volt hiába, s hogy gyermekeink számára esélyegyenlőséget, szilárd jövőt alapoztunk.
Az iskola története Felsőboldogfalván is összefonódik a település történetével.
A település első lakói, valószínűleg Budvár fennhatósága alá tartoztak, hiszen Czibrefalva a Borzakő alatt terült el, de hivatalosan csak az 1331-37-es pápai tizedjegyzék említi VILLA MARIAE néven, mint önálló egyházmegyét.
Az 1567- es, János Zsigmond fejedelem által készített kapuösszeíráskor már FELSEO BOLDOGAZZONIJFALVA néven szerepel, de az 1602 – es Básta féle jegyzékben FELSŐBOLDOGASSZONYFALVA mellett még Czibrefalva is szerepel.
A Székely Oklevéltár II. kötetének 119. lapján biztos, hiteles adatot találunk arra vonatozóan, hogy itt iskola működött, iskolamester élt már 1592- ben, hogy az itt lakok, már akkor is fontosnak tartották gyermekeik taníttatását: „ MIHALJ DEAK, BODOGHAZONJFALWI SCHOLA MESTER…”
Egy másik feljegyzés szerint, 1698 – ban is iskolát építenek, mert valószínűleg a régi tűz martaléka lett. A falu lakói 1876- ban közmunkával építik az egy tantermes és két szobakonyhás tanítói lakást, amelyet 1877- ben át is adtak rendeltetésének.
Az iskola mostani épületének a terve 1978-ban fogant meg, Luka Vilmos polgármester idején , s jó hat év kellett, hogy elkészüljön. Jelentős szerepe volt eben Kuti Lázárnak, az akkori polgármesternek és Lázár Árpád alpolgármesternek. Az épület a lakosság önadójából közmunkával épült. Az állami támogatás elenyészően kevés volt, de Ubornyi Mihály, Székelyudvarhely polgármestere a peremközségnek számító Felsőboldogfalva iskolaépítését munkagépekkel, építőanyaggal támogatta.
1983- ra készült el az új épület, ahol tizenegy falu gyermekei szerezték és szerzik meg ma is az általános műveltség alapjait.
1989 decemberében bekövetkezett fordulat, jelentős változást hozott az iskola életében. Fülöp Áron nevének felvétele kötelezettséget jelentett, hagyományokat teremtett és újított fel, kemény munkára serkentett tanárt és diákot.