„Hé, paraszt! melyik út megyen itt Budára?”

       A Petőfi Irodalmi Múzeum jóvoltából iskolánk nyolcadik osztályos tanulói részt vehettek egy tanulmányi kiránduláson, amelynek keretében Arany János életének főbb helyszíneit járhatták be, valamint életművével ismerkedhettek meg.
Az első megállónk Nagyszalontán volt, ahol a Csonkatornyot látogattuk meg, majd Arany János egykori szülőházának helyére épített tájházban ismerkedhettünk a 19. századi Nagyszalontával.

2

       Továbbmenve Nagykőrösön elfogyaszthattuk az „Arany menüt”, amely Arany János kedvenc ételeiből állt, majd a város „szellemi virágkorának” időszakáról kaptunk részletes bemutatót.
Budapestre érkezve a Pesti Vigadó felújított épületét csodáltuk meg, a hatalmas előcsarnok, díszterem, főlépcsőház mellett a lányok kedvence az óriási tükör volt, a nagy csillárok, valamint a panoráma terasz. „Nekem a legjobban a Pesti Vigadó tetszett, ahol érdekes bemutatást kaptunk arról, hogy régebben hol és hogyan buliztak az emberek.” (Antal Eszter)

????????????????????????????????????

    A Petőfi Irodalmi Múzeumban interaktív kiállításon vehettünk részt, ahol Arany János legkedvesebb tárgyaival ismerkedtünk meg, játékos, kreatív feladatok során Toldi Miklós történetét is újraélhették, újra is írhatták. „Az tetszett a legjobban, hogy egy képernyőn emojik voltak, azokat ki lehetett választani, majd a hangulatjelhez találó Toldiból vett részleteket egy hang elrappelte.” (Kovács Dániel)
Az Országház látogatása során Szent Korona témájú múzeumpedagógiai foglalkozáson eljátszhatták a koronázási szertartást, korabeli ruhákba bújva saját királyi neveket választottak, valamint rendelkezéseket is kiadhattak.

10

       A kirándulás végén készített gyors felmérésből az derült ki, hogy a tanulók kedvence a tapasztalati tanulás volt, a koronázási szertartás eljátszása nyerte el leginkább a tetszésüket.

????????????????????????????????????

       „Számomra nagy élmény volt az egész kirándulás. Rengeteg dolgot megtudtam Arany Jánosról, és kedvet kaptam, hogy Arany költeményeket olvassak.” (Antal Eszter)